Partnerzy

Poznaj projektantów, którzy zaprezentowali swoje kolekcje podczas … edycji Flesz Fashion Night! To wybitni kreatorzy mody, uzdolnieni artyści i… niezwykłe osobowości. Co jeszcze warto wiedzieć o tej wyjątkowej dziesiątce?
Tylko nam zdradzają sekrety swojej pracy nad nowymi kolekcjami i kreacjami dla swoich Muz!

Maciej Zień

Pierwszą kolekcję stworzył i zaprezentował w wieku 17 lat, a od 2000 roku tworzy własną markę. W projektowaniu strojów skupia się głównie na podkreślaniu piękna kobiecego ciała i wydobywaniu zmysłowości. Jego kolekcje, pokazywane na najbardziej prestiżowych wybiegach świata, doczekały się wielu nagród, w tym Belvedere International Achievement Award. Projektuje też przedmioty codziennego użytku. Jego nazwisko dziś kojarzy się z nowoczesnym luksusem. Maciej Zień gościł na siedmiu edycjach FFN.

Bizuu

Siostry Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak stworzyły BIZUU w 2011 roku. W tym roku marka obchodzi swoje 10-te urodziny. Dziś BIZUU to marka premium, która współpracuje między innymi z Cartoon Network, Mattel czy Bravado. Na co dzień projektantki wspólnie dbają o każdy szczegół kolejnych kolekcji. Cechą charakterystyczną projektów BIZUU jest niebanalne połączenie wiodących trendów z nowatorskimi rozwiązaniami, a znakiem rozpoznawczym ubrań i akcesoriów są niepowtarzalne autorskie printy. Kolekcje BIZUU oglądamy od trzeciej edycji FFN.

MMC

Markę tworzą Ilona Majer i Rafał Michalak. Nie podążają za trendami, ale wciąż rozbudowują swój charakterystyczny styl. Rozkochali w swoich pracach wielbicielki niebanalnych ubrań oversizowych. W 1999 roku na pokazie Krajowej Izby Mody zaprezentowali kolekcję złożoną wyłącznie z białych strojów. Wywołali wtedy sensację i zdobyli nagrodę Projektanta Roku. Do dziś lubią tworzyć monochromatyczne kolekcje, w których forma wybija się na pierwszy plan. Marka prezentuje się na FFN już od czwartej edycji.

paprocki&brzozowski

Znani są z przepięknych projektów sukni wieczorowych i ślubnych, a ich stroje noszą gwiazdy i celebrytki na czerwonych dywanach od 21 lat. Tym razem - podczas FFN pokazali swoje najnowsze modowe dziecko - ponadczasową kolekcję Timeless. Kolekcja Timeless to moda na styku preta porte oraz atelier – to modowa kapsuła pełna wyjątkowych koszul, spódnic, sukienek i świetnie skrojonych garniturów.
Marcin i Mariusz, wielokrotnie byli nagradzani na modowych imprezach, a dziś sami zasiadają w jury prestiżowych konkursów. Na FFN goszczą od pierwszej edycji.

LIDIA KALITA

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek. Jej ubrania znamy od lat, bo to Lidia stała za sukcesem marki Simple. Za to, że przez dekady ubierała Polki nowocześnie i z fantazją, zdobyła wiele prestiżowych nagród. Teraz tworzy pod własnym nazwiskiem i jak podkreśla, nie musi się ograniczać. Jest niezwykle kreatywna, spod jej ręki wychodzą zarówno stroje wieczorowe, casualowe, ślubne, ale też młodzieżowe. Podczas FFN prezentowała swoje kolekcje już od pierwszej edycji.

VIOLA PIEKUT

Ulubiona projektantka polskich gwiazd. Jej wizytowe i wieczorowe stroje można zobaczyć na czerwonych dywanach niemal podczas każdego większego wydarzenia towarzysko-artystycznego. Przygodę z projektowaniem zaczęła od stworzenia sukni ślubnej dla siebie i do dziś uważana jest za tę projektantkę, która przedefiniowała modę ślubną i wieczorową. Jak twierdzi, modą należy się bawić. Ale naprawdę traktuje ją niezwykle serio - jej znakiem rozpoznawczym są doskonałe tkaniny i świetne szycie. 9. edycja FFN to równocześnie pierwsza, na której swoją kolekcję pokaże Viola Piekut.

AGNIESZKA MACIEJAK

Niezwykle oryginalna projektantka. Jej znakiem rozpoznawczym są legginsy, ale nie skupia się tylko na nich. Ma doskonałe wyczucie stylu, z sukcesem łączy kontrastowe materiały, a jej stroje wyróżniają się wyrafinowaną elegancją i nowoczesnym szykiem. Suknie wieczorowe, które tworzy, są wręcz biżuteryjne. Jej niezwykle kobiece kreacje doceniają nie tylko polskie gwiazdy. Wkładały je też Sharon Stone, Naomi Campbell, Elle Macpherson i Helena Christensen. Na FFN prezentuje się już od trzeciej edycji.

TOMASZ OLEJNICZAK

Założyciel marki Tomaotomo projektant Tomasz Olejniczak udowadnia, że bycia projektantem nie można się nauczyć – nim trzeba się urodzić. W przeciwieństwie do większości kreatorów mody, nie skończył studiów artystycznych, ale pasję do mody ma w sobie. Inspiruje go kobiecość w każdej postaci – charyzmatyczna, zmysłowa i seksualna. Uważa, że język mody daje kobietom możliwość eksponowania tego, co jest w ich wnętrzu. Jego talent doceniły polskie gwiazdy, ale też publiczność na pokazach od Łodzi po Vancouver. Po raz pierwszy kolekcję będzie można zobaczyć również na FFN. Kolekcja Rainbow Rarth Pre Fall 2021 jest jubileuszowa kolekcja z okazji 10 - lecia marki. Kolekcji Rainbow Earth jest zderzeniem minimalizmu i architektonicznych krojów z różnorodnością kolorów i kontrastem użytych tkanin.

ŁUKASZ JEMIOŁ

Doskonale łączy styl miejski z wyrafinowaną, niewymuszoną elegancją. Cechą rozpoznawczą wszystkich jego kolekcji jest minimalizm z nutą nonszalancji oraz dbałość o detale. Rzeczy wychodzące spod jego ręki można określić mianem sportowej elegancji. Nie sposób ich pomylić z innymi. Tworzy dwie charakterystyczne linie: Basic – w nowoczesnym stylu ludzi żyjących w dużym mieście, oraz Premium – idealną dla miłośników ekskluzywnej elegancji. Na FFN jego kolekcje możemy podziwiać od pierwszej edycji.