Poznaj projektantów, którzy zaprezentowali swoje najnowsze kolekcję podczas tegorocznego Party Fashion Night. Poprzez projekty przekazują nam swoją wizję, ideę i obraz. To wybitni kreatorzy mody, uzdolnieni artyści, a przede wszystkim niezwykłe osobowości.

Bizuu

Poznański brand BIZUU powstał z wzajemnej pasji do mody i nieszablonowego rozumienia kobiecości. W kolekcjach widać połączenie siły dwóch sióstr, które mają wiele wspólnego, ale jednocześnie są indywidualnościami i właśnie ten dualizm tworzy DNA marki. BIZUU na polskim rynku wyróżnia różnorodność oferty, adoracja kobiecości i wieloplatformowe podejście do trendów. Marka powstała dla kobiet, które szukają inspiracji, uważnie śledzą trendy i szukają wyjątkowego doświadczenia w modzie, które łączy jakości ubrań z przyjemnością ich noszenia.

Lidia Kalita

Absolwentka Wydziału Projektowania Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Współzałożycielka Simple Creative Products, jednej z najpopularniejszych marek modowych w Polsce. Od 2013 roku projektuje pod własnym nazwiskiem. Moda to jej pasja, która przekłada się na całe życie. Ubiera kobiety podobne do siebie, aktywne, ciekawe świata i mody, nieobawiające się eksperymentów, ale przy zachowaniu nieprzemijającego szyku. Jej styl wyprzedza trendy. Laureatka wszystkich najbardziej prestiżowych nagród modowych, chętnie uczestniczy w projektach charytatywnych. Podczas Fashion Night prezentowała swoje kolekcje już od pierwszej edycji.

Robert Kupisz

Uznawany za jednego z najlepiej ubierających się mężczyzn w branży modowej. Laureat tytułu Projektanta Roku 2012. Każdy jego pokaz wzbudza wiele emocji i jest zawsze wyczekiwanym wydarzeniem. Jego kolekcje tworzące styl rockowy, grunge oraz polski streetwear wpisują się idealnie w najnowsze trendy, a każda z nich z jasno sprecyzowaną myślą przewodnią. Liczy się niepowtarzalność i bycie autentycznym. Dążenie do wolności i nie poddawanie się utartym konwenansom, wsłuchiwanie się we własny instynkt, są wartościami, które projektant ceni najbardziej. Robert kocha swoją pracę, a swoje kolekcje tworzy, jak sam często mówi „z myślą o moich klientach, im mają się podobać“.

Agnieszka Maciejak

Niezwykle oryginalna projektantka. Jej znakiem rozpoznawczym są legginsy, ale nie skupia się tylko na nich. Ma doskonałe wyczucie stylu, z sukcesem łączy kontrastowe materiały, a jej stroje wyróżniają się wyrafinowaną elegancją i nowoczesnym szykiem. Suknie wieczorowe, które tworzy, są wręcz biżuteryjne. Jej niezwykle kobiece kreacje doceniają nie tylko polskie gwiazdy. Wkładały je też Sharon Stone, Naomi Campbell, Elle Macpherson i Helena Christensen. Na Fashion Night prezentuje się już od trzeciej edycji.

MMC

Markę tworzą Ilona Majer i Rafał Michalak. Nie podążają za trendami, ale wciąż rozbudowują swój charakterystyczny styl. Rozkochali w swoich pracach wielbicielki niebanalnych ubrań oversizowych. W 1999 roku na pokazie Krajowej Izby Mody zaprezentowali kolekcję złożoną wyłącznie z białych strojów. Wywołali wtedy sensację i zdobyli nagrodę Projektanta Roku. Do dziś lubią tworzyć monochromatyczne kolekcje, w których forma wybija się na pierwszy plan. Marka prezentuje się na Fashion Night już od czwartej edycji.

Paprocki & Brzozowski

Niezmiennie zachwycają współczesne kobiety. Znani są z przepięknych projektów sukni wieczorowych i ślubnych, a ich stroje noszą gwiazdy i celebrytki na czerwonych dywanach od 22 lat. Ich projekty kojarzone są z oryginalnymi pomysłami, zaskakują niebanalną konstrukcją, detalami i tkaninami. Marcin i Mariusz, wielokrotnie byli nagradzani na modowych imprezach, a dziś sami zasiadają w jury prestiżowych konkursów. Na Fashion Night goszczą od pierwszej edycji.

Viola Piekut

Projektowanie to nie tylko pasja, projektowanie to jej nieodzowna część życia. Od zawsze wiedziała, że modą należy się bawić - iść z nurtem, a czasami całkowicie pod prąd. To już 20 lat na modowym rynku i śmiało można powiedzieć, że Viola Piekut nie przestaje zaskakiwać i stale odkrywa przed nami nieodkryte. Projekty marki dostępne są nie tylko na rodzimym rynku, ale również za oceanem, zaś cele i marzenia projektantki wciąż sięgają tylko wyżej i wyżej… Viola Piekut to synonim oryginalności formy i wysokiej jakości tkanin. To też ulubiona projektantka gwiazd, której projekty można spotkać na czerwonym dywanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Mariusz Przybylski

Jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich projektantów. Ukończył łódzką Akademię Sztuk Pięknych na wydziale projektowania ubioru. Projektuje i dla kobiet i dla mężczyzn, jego projekty cieszą się uznaniem za innowacyjność i odwagę, umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami oraz za doskonałą jakość. Kolekcje Przybylskiego to nie tylko eleganckie i casualowe ubrania, ale również torby, akcesoria, własne nadruki na tkaninach i spektakularne ręczne hafy. W projektach często odwołuje się do skrajności, czyli łączenia na pozór nie pasujących elementów np. natury z naukami ścisłymi. Wielokrotnie pokazywał swoje kolekcje podczas Fashion Weeków w Berlinie, z autorskimi pokazami i showroomami.

Vicher

Marka VICHER powstała w 2016 roku, przez wiele lat tworzyły ją siostry, obecnie projektantką marki jest Inez Wicher.

VICHER łączy nowoczesne formy z różnymi estetykami, które jednocześnie czerpią ze sztuki i kultury. Kolekcje można zobaczyć na najważniejszych wydarzeniach modowych w Polsce, a także w publikacjach liczących się polskich oraz zagranicznych magazynach modowych i lifestylowych. VICHER kochają polskie gwiazdy: Kinga Rusin, Małgosia Kożuchowska, Margaret, a 2 lata temu marka stworzyła kolekcję kapsułową z Agnieszką Woźniak-Starak.

To co wyróżnia VICHER to autorskie tkaniny z ręcznie malowanymi ilustracjami i printami, odważne, pełne nonszalancji i zadziorności sylwetki, które powstają na zasadzie zestawienia kontrastów. Projekty VICHER są dla kobiet zdecydowanych, niepokornych, mających swoje zdanie, czasem szalonych. Kochających życie.

Maciej Zień

Pierwszą kolekcję stworzył i zaprezentował w wieku 17 lat, w tym roku jego marka będzie obchodzić 25-lecie. W projektowaniu strojów skupia się głównie na podkreślaniu piękna kobiecego ciała i wydobywania zmysłowości. Jego kolekcje, pokazywane na najbardziej prestiżowych wybiegach świata, doczekały się wielu nagród, w tym Belvedere International Achievement Award. Projektuje też kolekcje płytek dla grupy Tubądzin oraz tkaniny obiciowe i dywany we współpracy z Fargotexem. Jego nazwisko kojarzy się z nowoczesnym luksusem. Maciej Zień gościł już na ośmiu edycjach Party Fashion Week.